Bebekle Uçak Yolculuğu

Bebeğinizle uçağa binerken hayatınızı kolaylaştırıcak öneriler;
– Bebeğinize giydireceğiniz kıyafet mutlaka bir kaç kat olsun, sıcakladıkça hemen çıkarabileceğiniz, üşüdükçe hemen giydirebileceğiniz rahat şeyler seçin.
– Uçak kalkış saatini mutlaka emmesine ve uykusuna denk getirmeye çalışın. Denk gelmiyorsa bekletin uyutmayın, ne kadar huysuzlansa da dışarıda oyalamak emin olun uçak koltuğunda oyalamaktan daha kolay, böylece uçakta uyumasını garantilemiş olursunuz.
– Uçak kalkarken ve alçalırken basınç farkından dolayı kulaklarının etkilenmemesi için mutlaka emzirin, meme emmiyorsa su içirin..
– Uçağa biner binmez kabin ekibiyle tanışın, bebek olduğunu mutlaka farketsinler ve hemen yerleşirken baby basinet yani uçaklarda verilen pusetten isteyin, kalkıştan hemen sonra getiriyorlar, böylece kalkarken emzirdiğinizde kucağınızda uyuyakaldıysa hemen gelen yatağa koyuyorsunuz bebeğiniz uyumaya devam ettiği için siz de rahat ediyorsunuz.
Farz edelim ki uyumadı, oyalamanız lazım, ekranlar yerine öncelikle oyuncakla oyalamayı tercih ettiğimiz için yanınıza bebeğin o güne kadar hiç görmediği yepyeni bir oyuncak alın.
9.aydan büyükse çubuk kraker hayat kurtarıcı olabilir. %100 organik hazır tüp meyvelerden de alabilirsiniz.